Autor: Max Bonda (Pexels)
Miért fontos a reggeli?
A reggeli fő szerepe az anyagcsere beindítása, valamint a szervezet energia- és tápanyag-utánpótlása ébredés után. Mivel az előző nap fogyasztottál utoljára, a szervezetnek friss táplálékra van szüksége a megfelelő működéshez. Milyen hatása van a reggeli étkezésnek a szervezetre?
Sokan igyekeznek egészséges életmódot folytatni. Fittek szeretnénk lenni, produktívak, és minél hosszabb életet élni.A rendszeres étkezéssel hozzájárulsz az egészséges életmódhoz.
Előfordul, hogy a nap folyamán túleszed magad? Ennek hátterében lehet a reggeli kihagyása vagy a nem megfelelő reggeli táplálék. Ha reggelizel, a testednek szükséges tápanyagokat adsz, és csökkented annak a valószínűségét, hogy napközben túl sokat egyél, és az étel utáni sóvárgást csökkented. Ezzel hozzájárulsz a saját egészséges és rendszeres táplálkozásodhoz.
A reggeli elfogyasztásával stimulálod az agyadat, ami segít abban, hogy már kora reggeltől koncentráltabb, összeszedettebb és produktívabb legyél. Emellett a reggelivel induló nap pozitívan befolyásolja a hangulatodat, az érzelmeidet és a viselkedésedet. Végül, de nem utolsósorban megakadályozza, hogy kora délután fáradtnak és kimerültnek érezd magad.
Tudod, miért fontos még a reggeli? Mert a közös családi reggelik erősítik a kapcsolatokat, és kiváló módja annak, hogy együtt indítsátok a napot. Ha nem is lehetséges napközben a hét során, igyekezz legalább hétvégén megvalósítani ezeket. Szerezz be pár új edényt a Pepita webáruházban, ahol a legjobb minőségű termékek közül válgogathatsz, kedvező árakon.
És mikor reggelizzünk? Szakértők szerint a legjobb idő a reggeli elfogyasztására az ébredéstől számított kb. 60 percen belül.
Autor: George Milton (Pexels)
Mit együnk reggelire?
A reggeli legyen nehéz és laktató, vagy inkább könnyű? A táplálkozási tanácsadók azt javasolják, hogy reggelire a könnyebb, magas cukortartalom nélküli ételekhez nyúljunk. Emellett célszerű különböző tápanyagokat kombinálni az ételben.
Az ideális reggeli összetevői
fehérjék, mint például joghurt, sovány sajtok, diófélék, tojás, különböző magvak
szénhidrátok teljes kiőrlésű péksütemény vagy zabpehely formájában
egészséges zsírok, például diófélék és avokádó
nem cukrozott tea, kávé, gyümölcslé, tiszta víz
nyers gyümölcs és zöldségek